Polska musi różnicować swój eksport, a Afryka jest znakomitym miejscem poszukiwania nowych partnerów. Tanzania ma wielką przyszłość bo jest nie tylko różnorodna, ale dysponuje także młodym społeczeństwem. Rząd chce rozwijać infrastrukturę drogową i kolejową, zwiększyć wydobycie tak bogatych tu minerałów, zwiększyć produkcje rolną – to wszystko jest dla polskich firm doskonałą okazją do zwiększenia współpracy. – powiedział Radosław Domagalski, wiceminister rozwoju, otwierając forum Polska-Tanzania 21 lipca 2016 roku. W wydarzeniu udział wzięła m.in. dr Małgorzata Bonikowska, Prezes CSM. Podczas forum podpisano także Memorandum of Understanding między agencjami rządowymi z obu krajów.

Więcej

Program Go Africa ma służyć m.in. zwiększeniu polskiego eksportu i inwestycji na tym kontynencie. Kenia to mocna gospodarka i nasze relacje mogłyby być znacznie intensywniejsze. Jesteśmy tu po to , aby znaleźć na to sposób. Jednym z nich jest oferta kredytowa polskiego rządu. – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, wiceminister rozwoju, otwierając polsko-kenijskie forum gospodarcze, które odbyło się 19 lipca 2016 w Nairobi. W spotkaniu wzięło udział kilkadziesiąt firm z obu krajów, między innymi Ursus, jeden z najszybciej rozwijających się polskich biznesów w Afryce. W forum udział wzięła także dr Małgorzata Bonikowska, Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych i ośrodka THINKTANK.

Więcej

Jesteśmy dziś świadkami odrzucania przez wiele narodów globalnej solidarności. – powiedział Mukhisa Kituyi, Sekretarz Generalny Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju, swego rodzaju think tanku ONZ, otwierając 14 sesję UNCTAD w Nairobi. – Trzeba odbudować zaufanie ludzi do globalnej gospodarki. – dodał Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Ban Ki Moon. Obok polskiej delegacji rządowej z wiceministrem Radosławem Domagalskim i przedstawicielami firm, w konferencji w Kenii 17-22.07 bierze udział Prezes CSM, dr Małgorzata Bonikowska. UNCTAD odgrywa kluczową rolę we wdrażaniu agendy zrównoważonego rozwoju ONZ. Publikuje m.in. coroczne World Investment Reports

Więcej

PARTNERZY