Polska to dla nas kraj ogromnych szans. W Indiach jest wciąż niedoceniana, bo mało znana, staramy się więc to zmienić. Cieszy bardzo, że przyjeżdża tu coraz więcej naszych delegacji, a zwłaszcza przedsiębiorców – powiedział H.E. Ajay Bisaria, ambasador Indii w Polsce, witając w Warszawie firmy z Zachodniego Bengalu. W spotkaniu wzięła udział m.in. prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, dr Małgorzata Bonikowska. Wizyta indyjskich gości oraz seminarium biznesowe z udziałem polskich firm zostało zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Indyjsko-Polską Izbę Przemysłowo-Handlową.

Więcej

Z inicjatywy klubu Nowoczesna w Sejmie rozpoczął prace parlamentarny zespół ds. przyszłości Unii Europejskiej. W jego skład wchodzą posłowie PO, Nowoczesna, PSL i Kukiz15 oraz eksperci. W pierwszym spotkaniu zespołu wzięła udział m.in. dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych. Dyskusja była poświęcona wynikom nieformalnego szczytu Rady Europejskiej w Bratysławie, który odbył się w połowie września. Jego podsumowanie oraz stanowisko rządu w sprawach priorytetowych dla Polski w Unii Europejskiej przedstawił wiceminister Konrad Szymański, sekretarz stanu ds. europejskich w Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Więcej

Kryzys międzynarodowego porządku jest zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa. Spokój i dobre relacje w najbliższym sąsiedztwie są ważne dla każdego państwa. Europa patrzy z niepokojem na Rosję, Azja na Chiny. Polska i inne kraje Unii Europejskiej myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa na swej zewnętrznej granicy i na kontynencie, Japonia – na morzu. Łączy nas przekonanie, że Stany Zjednoczone powinny utrzymać swą aktywność na świecie, ale jednocześnie, że trzeba się także samemu zabezpieczać – powiedział prof. Kunihiko Miyake podczas spotkania z ekspertami w Warszawie. Wizytę zorganizowała Europejska Rada Spraw Zagranicznych (ECFR).

Więcej

PARTNERZY