Jakie biznesowe możliwości mają małopolscy przedsiębiorcy w Unii Europejskiej? Tego między innymi dowiedzieli się uczestnicy konferencji: "Inteligentne specjalizacje w rozwiązywaniu wyzwań europejskich na przykładzie Małopolski", która odbyła się w Komitecie Regionów, w Brukseli, 24 lipca 2019 r. Wizyta studyjna do Brukseli, współorganizowana przez Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych, miała na celu zwrócenie uwagi na potencjał Małopolski i firm z tego regionu.

Więcej

Przez prawie 30 lat istnienia, Międzynarodowy Trybunał Kryminalny (ICC) osądził ponad tuzin pozwanych, spośród których 8 zostało uznanych za winnych - pisze prof. Klaus Bachmann, współpracownik CSM,  profesor politologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, członek zarządu Fundacji Stefana Batorego, prezes zarządu Fundacji na rzecz studiów europejskich (FEPS) we Wrocławiu, w analizie "A whip against violent dissidence. International criminal court's story".

 

Więcej

Wycofanie się Stanów Zjednoczonych z paktu nuklearnego z Iranem (w maju zeszłego roku) i surowe sankcje nałożone na Teheran, spowodowały nową serię napięć pomiędzy światem zachodnim a Iranem. Wygląda na to, że Bliski Wschód stanął zatem u progu kolejnej wojny, która może potencjalnie wstrząsnąć nie tylko samym regionem, ale uderzyć również w samą Unię Europejską - pisze Mahan Charmshir, współpracownik Centrum Stosunków Międzynarodowych, w analizie Iran - US relations: is war approaching?


Więcej

PARTNERZY