W ramach projektu Chińskie wpływy w krajach V4: analiza wpływu na elity polityczne w Bratysławe odbyła się konferencja China in the Eyes of European politicians. Eksperci z 4 krajów - Czech, Słowacji, Węgier i Polski przedstawiali wyniki badań prowadzonych w ramach projektu. Przedstawiciele 4 think tanków: Institute of Asian Studies (Słowacja),  Association for International Affairs (Czechy), Centrum Stosunków Międzynarodowych (Polska), Central and Eastern European Center for Asian Studies (Wędry) starają się zidentyfikować i przeanalizować wyobrażenia i percepcje, jakie elity polityczne krajów V4 mają o Chinach, w jaki sposób tworzą się ich wyobrażenia i co ma na nie wpływ.

Więcej

Zeszłotygodniowa wizyta prezydenta Chin, Xi Jinpinga, w Indiach nie wzbudziła tak żywiołowej debaty jak się tego spodziewano. Adoratorzy premiera Indii, Narendry Modi, starają się desperacko dostrzec w tym spotkaniu strategiczny krok Ministra Spraw Zagranicznych w kontekście ostatnich wydarzeń w Kaszmirze - pisze dr D.K. Giri w komentarzu Ducking the dragon. Delhi sending wrong signals. 

Więcej

W 70. rocznicę utworzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego, w 20. rocznicę przystąpienia do NATO Polski i 15. rocznicę przystąpienia Litwy, zespół CSM przeprowadził warsztaty dla uczniów ostatnich klas Szkoły Podstawowej z Polskim i Litewskim Językiem Nauczania im. Dariusa i Girenasa w Puńsku oraz uczniów klas pierwszych puńskiego Liceum Ogólnokształcącego na temat znaczenia NATO dla bezpieczeństwa Polski, Litwy i całego naszego regionu, sposobów przeciwdziałania dezinformacji i jak się uodpornić na fake news. Gościem specjalnym spotkania była Izolda Bričkovskiene, konsul Republiki Litewskiej w Sejnach.

Więcej

PARTNERZY